שיט בלתי נשכח לחופיהן של יוון וטורקיה

אנחנו חיים במדינה כל כך קטנה עד שאנחנו בכלל לא מסוגלים לתפוס לעיתים כי אנחנו, במובנים רבים, חלק מעולם רחב הרבה יותר. אנחנו לא תופסים כמעט את העובדה כי גם ארץ ישראל היא חלק ברצף ארוך של מדינות הממוקמות זו בסמוך לזו.

שיט ליוון וטורקיה היא הדרך שלכם לחוות את העולם מזווית קצת אחרת. יוון וטורקיה, שתי המדינות הים תיכוניות הקרובות והשונות כל כך זו מזו, הן המקום להעביר בו חוויה בלתי נשכחת, כזו שמזכירה לנו את הסיפורים של יורדי הים הגדולים בהיסטוריה. אלו שפשוט עלו על ספינה ושטו איתה למסע מסביב לעולם.

מה חשוב שתדעו לפני היציאה לדרך, אלו הרפתקאות צפויות לכם בהמשך, על כל זה ועוד נדבר במאמר הבא.

קודם כל, כמה מילים על היציאה מהארץ

אנחנו כל כך רגילים לצאת דרך נמל התעופה בן גוריון עד שקשה לנו לקחת בחשבון את העובדה כי כאשר אנחנו יוצאים מהארץ, גם בספינה, עלינו להביא דרכון. זכרו כי כל עגינה בכל מעגן לאורך חופי אירופה כוללת הסדרה של ההליכים הבירוקרטיים המאפשרים לכם להיכנס למדינה באופן רשמי.

אמנם באף אחת מהמדינות בהן אתם עתידים לבקר אתם לא צריכים ויזה או אשרה מיוחדת, בנוסף לזה, זכרו כי חלקים גדולים מההליך הפרוצדורלי אנחנו לוקחים על עצמנו. אבל כמובן חשוב לשים לב כי אחנו עוברים למדינה אחרת, על כל המשתמע מכך.

דרום טורקיה

אמנם טורקיה של היום קיבלה רושם של מדינה מיליטנטית, מוסלמית, כזו שמארג היחסים שלה עם ישראל הוא לא פשוט. אבל, האמת היא כי טורקיה היא הרבה מעבר לכך. המיקום האסטרטגי שלה בין מדינות הים התיכון של יבשת אסיה, כאשר מצד אחד עומדת דרך המשי המרהיבה ומהצד השני ניצבת אירופה, הפך את פיסת הארץ הזו לאורך השנים לנקודה מעניינת במיוחד, בה אנחנו יכולים לראות חיבורים רבים של מזרח ומערב.

לצד טברנות מקומיות ואוכל משובח, המתחיל בבורקס ריחני ומסתיים בקבב נפלא על שיפוד, אנחנו יכולים למצוא אינספור חנויות קטנות ומקסימות מלאות בגדים צבעוניים, אריחים מקושטים ועוד. לא רק זה, אלא שלאוזניים הישראליות אין ערבה יותר ממוזיקה טורקית שחדרה למוזיקה הישראלית באופנים רבים.

דרום טורקיה זו נקודה מוריקה ויפה במיוחד, שם תמצאו לא אחת מרחצאות, עיירות פסטורליות והכל באווירה ים תיכונית תוססת.

איי יוון

אין כמעט ישראלי שלא עשה פעם חופשה באיי יוון. הסיבות לחופשה ביוון הן רבות מאוד. בואו נתחיל בכך שמדובר על מדינה בה אתם יכולים למצוא הכל במחירים נמוכים מישראל באופן משמעותי. אין כל ספק כי רביצה על החופים היפים במזרח התיכון היא חוויה אותה כל ישראלי צריך לסגל לעצמו אחת לכמה זמן. הרי אנחנו עובדים קשה כל כך, מה? לא מגיע לנו גם קצת להתפנק?

איי יוון מוכרים יותר מהכל בשילוב של עיירות נופש פסטורליות ויפות במידה בלתי אפשרית, לצד טברנות מקומיות המגישות לצד אוזו נפלא מיני מאפה ומאכלים יווניים שרק הריח שלהם כבר מעורר את החושים. יוון כמובן ידועה במוזיקה הנהדרת שלה שמושפעת גם היא ממוזיקה טורקית המגיעה מארצות ערב וממוזיקה אירופאית מודרנית, בסגנון ים תיכוני.

יוון היא היעד המושלם לבילוי מענג בקיץ. כמובן שאפשר להגיע אליה בטיסה, אבל ללא כל ספק, השכרה של יאכטה לצורך כך תהפוך לחוויה אמיתית ובלתי נשכחת עבור כולם.

אנחנו נשמח לתת לכם מידע נוסף ופרטים, מוזמנים לדבר איתנו.